طرز تهیه ترشی گوجه سبز

طرز تهیه ترشی گوجه سبز

طرز تهیه ترشی گوجه سبز pickled green tomatoes ترشی گوجه سبز با استفاده از مقداری گوجه سبز تازه ، شکر و سرکه و دارچین درون یک شیشه یا دبه میندازیم سرکه، دارچین و شکر را داخل ظرفی ریخته روی حرارت قرار می دهیم تا بجوشد. بعد از جوشیدن گوجه سبز را به مواد اضافه میکنیم و اجازه می دهیم تا یکی دو جوش بخورد سپس از روی حرارت برداشته تا خنک شود

روش درست کردن ترشی پیتزایی

روش درست کردن ترشی پیتزایی

روش درست کردن ترشی پیتزایی pizza pickle دستور تهیه ترشی پیتزایی؛ ترشی با عطر و طعمی بی نظیر دستور تهیه ترشی پیتزایی طرز تهيه ترشی مخلوط با طعم و عطر پیتزایی ترشی پیتزایی ترکیبی خوشمزه با طعم پیتزا است که طعم و عطری بی نظیر به غذاهایتان می دهد. در این مطلب شما را با دستور تهیه این ترشی خوشمزه آشنا می کنیم.

طرز تهیه ترشی برگ کرفس

طرز تهیه ترشی برگ کرفس

طرز تهیه ترشی برگ کرفس pickled celery leaves ترشی برگ کرفس؛ مرغوبیتِ طبیعت را در سفره‌ی شما به ارمغان می‌آورد رسپی ترشی برگ کرفس ترشی برگ کرفس، انتخابی سالم و لذیذ برای مزه‌های شما ترشی برگ کرفس یک طعم دهنده عالی در کنار انواع ساندویچ ها و خوراک هاست ، ترشی برگ کرفس را میتوانید به تنهایی یا به صورت مخلوط تهیه کنید. در این مطلب شما را با دستور تهیه ترشی برگ کرفس آشنا می کنیم.

طرز تهیه انواع مربای فوجیا

مربا فوجیا و پرتقال, مربای فوجیا آجیلی, مربا فوجیا عسلی,دستور تهیه انواع مربا فوجیا,مربای فوجیا,مربا,درست کردن مربا,طرز تهیه مربای فوجیا,فوجیا مربا,مربای فوجیا آموزش,feijoa jam,

دستور تهیه انواع مربا فوجیا؛ مربایی خوش عطر و خوشمزه feijoa jam طرز تهیه انواع مربای فوجیا دستور تهیه انواع مربا فوجیا طرز تهیه مربای فوجیا ساده و خوشمزه مربا فوجیا یا فیجوآ ، مربایی خوش عطر و خوشمزه است که فواید سلامت بسیار زیادی برای بدن دارد، این مربا را میتوانید به صورت پخته یا بدون پختن تهیه کنید که در هر دو حالت ماندگاری بسیار بالایی دارد. در این مطلب شما را با دستور تهیه چند نوع مربای فوجیا آشنا می کنیم.

طرز تهیه ترشی بیور همدانی

ترشی بیور, ترشی بیور چیست, دستور تهیه ترشی بیور,ترشی,ترشی فلفل همدانی,ترشی بیور همدانی,bivar pickle,

دستور تهیه ترشی بیور؛ ترشی فلفل محلی همدانی bivar pickle ترشی بیور همدانی طرز تهیه ترشی بیور همدانی فلفل ها را بشویید و آبکش کنید و هر کدام را با سوزن سوراخ کنید تا سرکه به داخلشان نفوذ کند سپس در قابلمه بریزید و رویش را با آب پر کنید و 2 قاشق غذا خوری نمک اضافه کرده و چند ساعت تا یک شب بگذارید در آب نمک بماند تا تلخیشان گرفته شود و آبکشی کنید.